עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

רץ חובב למרחקים ארוכים לנפש ולבריאות. עד כה : מס' מרתונים , 2 אולטרא 50 ק"מ, אולטרא 107 ק"מ אולטרא 129 ק"מ פעמיים אולטרא 100 MILE ואולטרא 200 ק"מ . באפריל 2016 השלמתי ריצה על שביל ישראל מדרום לצפון.
הריצה היא התשוקה, החופש, הפילגש והכיף הפרטי .
תנסו - בטוח תבינו.
פרדי
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

זמן אמת

28/04/2012 21:52
פרדי בן הרוש
זהו. השבוע האחרון לקראת האולטרא הגיע... 
שואלים אותי אם אני מוכן? התשובה שלי היא שאי אפשר להיות מוכן, או להרגיש מוכן לכזה אתגר כי יש כל כך הרבה דברים שיכולים להשתבש בדרך... אבל מאידך אני כן שלם עם עצמי שעשיתי הכנה יסודית , בלתי מתפשרת וכמו שאומרים "כמו שכתוב בספר". כך שמהבחינה הזו אני כן שואב ביטחון. אם ההכנה הייתה יסודית וכמו שצריך, אזי היסוד העיקרי לצלוח את האתגר קיים. אבל שוב...לך תדע מה יהיה.

לקראת הפוסט סיכמתי במספרים בקירוב את השעות שבילינו בריצה - כל סוגי האימונים - ארוכות, עליות, אינטרוואלים , וכו'... - ואת הקילומטרים שצברנן במהלך האימונים שהחלו בדצמבר...
אז ככה ... סה"כ עברנו - רמי ואני בסה"כ עשינו את אותה הדרך - 1500 ק"מ!!!
                 ובילינו בריצה בקירוב 180 שעות שהם 10800 דקות... !!!
                 (בדרך שלושה מרתונים ואולטרא חמישים אחד...).
נו , על פי דעת רוב המומחים לתחום, ובעיקר על פי פנו - זה אמור להספיק  לצלוח מסלול של 130 ק"מ. אני מקווה בכל מקרה.
אז מה היה לנו השבוע? מעט מאוד ריצה והרבה מאוד תכנונים ומחשבות על איך ומה צריך להכין כדי שהכל יעבור בשלום.
לא אלאה אתכם בפרטים כי בשלב זה הם לא רלוונטים אלא רק בכמה וכמה...
השאלה המרכזית היא האם באמת אנחנו מוכנים? איך יודעים ? ולשאלה הטורדנית הזו אני משיב רק במה שכתבתי למעלה... אני לא יודע אם אנחנו מוכנים . אני יודע שעשינו הכל - בלי שום וויתורים ועיגולי פינות - כדי להיות מוכנים . ועל זה אנחנו נשענים וסומכים.

הדבר השני הוא החשש מטעות, ושיקול לא נכון בחלוקת הכח והאנרגיה במהלך המירוץ עצמו. זה אתגר בפני עצמו. חריגה הכי קטנה ממאזן אנרגיה - הלך האולטרא. כבר ראיתי חזקים וטובים הרבה ממני שהתחילו חזק מדי, או לא שימרו נכון את מאזן הנוזלים או המזון, והמכונה שלהם פשוט נעצרה בשלב זה או אחר של המסלול. המודל שלי הוא הניסיון הפרטי שלי מאולטרא "חוצה ארץ" שם רצתי עם פנו קוטר את ה-107 ק"מ והודות לניהול מושלם של הריצה על כל רבדיה - קצב, נוזלים, מזון, הליכה/ריצה , תזמון תוספים , וכו' - על ידי פנו האולטרא עבר בצורה נהדרת. אם אפשר לכנות ככה אולטרא... אבל הפעם הזו פנו לצערי לא יהיה לצידנו, ומכאן שניהול הריצה יהיה עלינו ואסור לנו לטעות בעניין הזה. מאוד מטריד אבל אני בהחלט סומך על כושר השיפוט והניסיון שצברנו במהלך האימונים וההכנות השונות... 

דבר נוסף הוא נושא הלוגיסטיקה. אין מילים להודות לניר ולמוקי חבריו של רמי שהתנדבו ללוות אותנו לאורך המסלול ולדאוג לכל צרכינו.  גם העניין הזה לא פשוט וחייבים להיות מתואמים ולתכנן היטב איפה נפגשים , מה מקבלים מהם ככה שלאורך כל המסלול נוכל לרוץ עם כמה שפחות משקל עלינו - השאיפה היא לרוץ בלי כלום - ולכן צריך לתכנן את נקודות המפגש והתספוק באופו מדויק כמה שניתן ... התחלנו ובמהלך השבוע נבצע את התיאומים האחרונים .

ישנם עוד הרבה משתנים שישפיעו על המירוץ - מצב גופני, כאבים, מזג-אוויר, מצב מנטאלי, וכו' וכו' - נקווה ששום דבר בלתי צפוי לא יצוץ ותהיה לנו חוויה חיובית . 
בכל מקרה כבר אנחנו יכולים לומר שהחודשים שעברו עלינו באימונים - ללא קשר לתוצאה אם כי מקווים שתהיה משביעת רצון - היו מאתגרים, מחשלים, מלמדים, לא פשוטים ויחד עם זה מאוד מהנים . כמו שכתבתי כבר באחד הפוסטים הקודמים האולטרא תהיה עוד דרך לבטא את האהבה לריצות וככה היו גם כל הריצות לקראת - כל ריצה בפני עצמה הייתה חוויה - מי שלא נהנה מהדרך ומההכנות לא נמצא במקום הנכון... 
זו גם הזדמנות נהדרת לאחל בהצלחה רבה, ובעיקר בהנאה רבה לכל המשתתפים בכל המקצים השונים של "הר לעמק", וכן בהצלחה ענקית ותודה מראש לכל העוסקים במלאכת ההרנה והעמלים לארגון המפעל המדהים הזה - יישר כח. 
זהו עד כה. בפעם הבאה זה יהיה כבר הסיכום של החוויה עצמה... מקווים לא לאכזב. 
מאגר המים יגור באחת מריצות הטייפר השבוע... 

שביל ריצה לאורך הקישון נוח ומושלם לטייפר... 


זהו. את זה כבר נצטרך אחרי האולטרא!!!
יגאל בן אבו
28/04/2012 23:13
אין לי מילים,פשוט להצדיע לך רב אלוף פרדי בן הרוש!!! מודל לחיקוי להרבה אנשים,מחזיק אצבעות ומאמין בך,מחכה לפוסט הבא
פרדי
29/04/2012 10:04
תודה אחי היקר.
יורם שניר
29/04/2012 08:44
פרדוש , לא מכיר מישהו מוכן יותר ממך. לא גופנית ולא נפשית ואת האישור לכך קיבלת גם מרב אלוף קובי אורן. נשאר רק כפי שציינת לנהל את הריצה בחוכמה ולהתראות על קו הסיום. אני מאוד מתרגש בשבילכם וממש שוכח שגם אני הולך לרוץ שם ( קצת) .
יאללה בהצלחה.
פרדי
29/04/2012 10:05
יורם אני מחכה לך להרפתקאה הבאה. תודה אחי ותהנה .
עידית
30/04/2012 05:29
כולי קינאה:
"תהיה עוד דרך לבטא את האהבה לריצות "
"ובילינו בריצה בקירוב 180 שעות שהם 10800 דקות... !!!"
פרדי מתרגשת בשבילך ומאחלת לך שתצליח ותהנה.
פרדי
30/04/2012 08:16
תודה אשתי המפרגנת הלאומית. .
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: